Do góry

Promienniki ciepła i ogrzewanie strefowe hali

Inwestycja polegająca na dostarczeniu promienników ciepła do ogrzewania strefowego wzdłuż dwóch maszyn przemysłowych w celu uzyskania komfortu cieplnego dla pracowników. Przedstawiciel naszej firmy w trakcie wizyty u kontrahenta wykonał rekonesans cyklu pracy oraz pomiary hali. Otrzymał niezbędne informacje do wyliczenia współczynnika przenikania ciepła (k), zapoznał się z obecną instalacją elektryczną oraz został poinformowany o dostępnym przydziale mocy do budynku. Pozyskane dane pozwoliły nam na dobór odpowiedniego produktu.

Promienniki ciepła z serii TERM2000 model Econos był odpowiednim urządzeniem do potrzeb inwestora. Poniżej prezentacja multimedialna 360o przedstawiająca urządzenie zamontowane u Klienta.

Następnie wykonaliśmy profesjonalny projekt rozmieszczenia promienników w programie IlumiCad. W dalszym ciągu prac został przeliczony przekrój okablowania, wyliczenie materiałów elektroinstalacyjnych i montażowych do realizacji zamówienia.

Po ustaleniu terminu dostawy urządzeń i realizacji zamówienia nadszedł etap montażu. W strefie nr 1 należało wykonać wolnostojącą konstrukcję ze stali kwasoodpornej niezbędną do zawieszenia promienników ciepła: 4 szt TERM2000 RCB030E i 4 szt TERM2000 RCA020E. W strefie nr 2 wykonaliśmy wysięgniki o długości 1m pod 4szt promienników TERM2000 Econos RCA020E. Następnie została rozprowadzona instalacja elektryczna pozwalająca na załączenie każdego emitera w promienniku osobno. Rozdzielnia elektryczna po podłączeniu do zasilania głównego została wyposażona w wyłączniki nadprądowe C16 w ilości 16szt oraz zabezpieczenie trójfazowe 63A.


Data montażu: Październik 2015r.

Miejsce montażu: Sosnowiec (woj. Śląskie)

Łączny czas pracy wyniósł 3 dni robocze


Ilość zastosowanych promienników ciepła:

Promienniki ciepła TERM2000 Econos RCA020E -8 szt (karta katalogowa)

Promienniki ciepła TERM2000 Econos RCB030E - 4 szt (karta katalogowa)


Katalogowa wartość netto promienników: 8800,00 zł

Katalogowa wartość brutto: 10 824,00 zł

Oferta Irsystem obejmowała:

  • spotkanie z inwestorem i rozpoznanie potrzeb przedsiębiorstwa (rozeznanie w terenie)
  • pomiar hali oraz stref do ogrzania
  • wykonanie projektu ogrzewania w programie CAD
  • dostawa promienników ciepła
  • montaż urządzeń
  • wykonanie instalacji elektrycznej i konstrukcji stalowej