Do góry

Ogrzewanie garażu

Miłośnicy majsterkowania i mechaniki często spędzają całe dnie w garażu. Zdarza się, że zastaje ich tam noc. Pasję powinno się pielęgnować, ale sytuację może komplikować nadejście jesieni i zimy. Bardzo często garaże nie są w żaden sposób ogrzewane. Pozostaje, więc założenie na siebie kilku dodatkowych warstw ubrań lub wykorzystanie tego, co oferują promienniki ciepła.

To niezastąpione urządzenia w każdym garażu. Dbają nie tylko o komfort cieplny osób, które znajdują się w pomieszczeniu. Pozytywnie wpływają również na pracę, której się podejmują, np. farby i kleje szybciej schną w sprzyjających warunkach. To świetna alternatywna dla przenośnych grzejników, które pochłaniają znacznie większe ilości prądu.

Wykorzystując promienniki podczerwieni, można sporo zyskać. To przede wszystkim oszczędność, ponieważ nie marnotrawimy energii elektrycznej i nie tracimy ciepła z powodu cyrkulacji ogrzanego już powietrza pod sufit. Warto wspomnieć też, że to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i dobre dla kieszeni. Koszt godzinnej eksploatacji lampy 2kW to około 0.9zł – 1.3zł. Promienniki elektryczne mają również pozytywny wpływ na zdrowie.

Najczęściej wybierane promienniki ciepła do ogrzewania garażu

Przez to, że nie wywołują ruchu powietrza, nie wznoszą kurzu, ani pyłu, którego często jest bardzo dużo w pomieszczeniach garażowych. Urządzenia te nie są głośne i nie emitują żadnych drażniących zapachów. Zamontowanie promiennika nie wymaga również od użytkownika dużej przestrzeni. Lampa może zostać zainstalowana w wybranym miejscu. Korzystanie z niej nie wymaga posiadania dodatkowej wentylacji, a jednocześnie zapobiega pojawianiu się w garażu grzybów i pleśni, które mogą mieć szkodliwy wpływ nie tylko na przedmioty gromadzone w garażu, ale i na zdrowie człowieka.

W zależności od wielkości pomieszczenia oraz oczekiwań klienta, promienniki dobierane są przez naszych ekspertów indywidualnie. Zajmujemy się pobraniem niezbędnych pomiarów, zaprojektowaniem instalacji, zamówieniem jej elementów oraz montażem. Realizacja całego zadania trwa zazwyczaj zaledwie kilka dni.


Promienniki do ogrzewania całego garażu

Promienniki do ogrzewania całego garażu


Przykładowe zastosowanie promienników podczerwieni TERM2000 do ogrzewania całościowego garażu z możliwością włączenia danych stref. Użyte promienniki to TERM2000 ALU IP67 model RCA200VSH ze sterownikami TERMcontrol STE3.0 przy pomocy którego można ustawiać skokowo moc promiennika.


Przenośne i punktowe ogrzewanie promiennikowe w garażu

Przenośne i punktowe ogrzewanie promiennikowe w garażu


Zdjęcie z realizacji przedstawiające mobilny promiennik TERM2000 Wulkan RC2500 wykorzystywany w garażu. Zastosowany krótkofalowy (IR-A) emiter podczerwieni doskonale sprawdza się w ogrzewaniu bezpośrednim człowieka oraz wszystkich przedmiotów znajdujących się w zasięgu promiennika.


Promiennik w garażu ułatwiający prace przy samochodach

Promiennik w garażu ułatwiający prace przy samochodach


Krótkofalowe promieniowanie doskonale sprawdza się w nagrzewaniu wszystkich przedmiotów, jakie znajdują się w jego zasięgu. Dzięki zastosowaniu takiego emitera nagrzewanie folii, która wiele miesięcy a nawet lat narażona jest na warunki atmosferyczne, utwardza się i kruszeje. Po dostarczeniu odpowiedniej ilości ciepła folia staje rozciągliwa ułatwiając jej demontaż jaki i montaż.