Skip to main content

Ogrzewanie kaplic

Wszelkiego rodzaju kościoły i kaplice to przede wszystkim miejsca, w których gromadzą się wierni i turyści. Panująca w nich cisza sprzyja wycieszeniu, modlitwie i chwili zadumy. Latem to miejsca, w których można zaznać przyjemnego chłodu. Problem pojawia się jesienią i zimą, gdy ogrzanie tak dużych budynków staje się nie lada wyzwaniem logistycznym i finansowym. Kiedyś osobom odwiedzającym kaplicę pozostawały jedynie ciepłe kurtki, szaliki, czapki i rękawiczki. Dziś ogrzewanie mogą zapewnić Promienniki podczerwieni.

Ogrzewanie kaplic jest dużym wyzwaniem. To wyjątkowe miejsca, w których znajdują się często dzieła sztuki sakralnej, niejednokrotnie są to dzieła zabytkowe. Nie wchodzi więc w grę ogrzewanie grzejnikami gazowymi czy elektrycznymi farelkami. Założenie centralnego ogrzewania (jeśli w ogóle jest możliwe) jest kosztochłonne i wymaga dużego nakładu prac. Dodatkowo ogrzanie kaplicy, która charakteryzuje się dużą kubaturą i niemalże nieustannie otwieranymi drzwiami zajmuje dużo czasu.

Pomocne okazują się tu Promienniki ciepła. Te dla kaplic zaprojektowane zostały w specjalny sposób i posiadają 6 lat pełnej gwarancji. Nie mają one wpływu na wystrój wnętrza, więc nie zakłócają jego estetyki. Poza tym mają korzystny wpływ na zgromadzone w kaplicach dzieła sztuki oraz same mury. Działanie reflektorów ciepła pozwala na pozbycie się wilgoci oraz zwalczanie zagrzybienia. Dodatkowo są bezpieczne i proste w obsłudze. Korzystając z porady takich ekspertów jak Irsystem, klienci zyskują pewność profesjonalnie przygotowanej instalacji.

Najczęściej wybierane promienniki ciepła do ogrzewania kaplic

TERM2000 ECONOS

TERM2000 ECONOS PLUS

TERM2000 ALU

TERM2000 GIRANDOLLE

Fachowcy po zapoznaniu się ze specyfiką budynku i oczekiwaniami klienta wybiorą te promienniki elektryczne, które najlepiej sprawdzą się w konkretnym obiekcie. Wiele zależy od tego, jak dużą powierzchnię należy ogrzać. W ofercie firmy znajduje się wiele modeli promienników TERM2000, które mają różne przeznaczenie. Istnieje możliwość zamontowania ich na stałe lub skorzystania z wersji przenośnych. Po wykonaniu projektu, Irsystem zamawia potrzebne części. Na końcu następuje montaż urządzeń.

Główne zalety wykorzystania promienników ciepła w kaplicach:

  • Niskie koszty eksploatacji,
  • Szybkość ogrzewania przestrzeni,
  • Korzystny wpływ na ludzki organizm,
  • Łatwy, dyskretny montaż i użytkowanie,
  • Wysoka niezawodność,
  • Estetyka i precyzja wykonania,
  • Zróżnicowana moc,
  • Cicha praca, bez wywoływania cyrkulacji powietrza,
  • Przeciwdziałanie wilgoci i rozprzestrzenianiu grzybów;

Cała procedura związana z projektowaniem i realizacją zlecenie odbywa się w ekspresowym tempie i zajmuje zaledwie kilka dni.

Promiennikowe ogrzewanie kaplicy w Pętnej

Sześć sztuk promienników TERM2000 ALU RCA020Z anodowanych na złoty kolor o łącznej mocy 12kW. Koszt utrzymania systemu ogrzewania do tej niewielkiej kaplicy wynosi ok 6zł za 1 godzinę pracy. Wybrany model i kolor doskonale wpasował się w estetykę kaplicy. Jest to jeden z najczęściej wybieranych promienników do obiektów sakralnych.

Punktowe ogrzewanie promiennikami ciepła kaplicy

Zdjęcie z realizacji przedstawiające klasyczną kaplicę o powierzchni 100m2 wykorzystującą 6szt promienników TERM2000 ALU IP20 RCA020Z o mocy 2kW każdy. Łączna moc promienników 12kW. W związku ze ścianami kaplicy, wykonanymi z poliwęglanu i wysokim współczynnikiem przenikalności cieplnej przez ściany stosowanie promienników jest jednym z najbardziej ekonomicznych systemów grzewczych.

Logo