Skip to main content

Ogrzewanie kawiarni

Gdy lato dobiega końca, a wieczory stają się coraz bardziej chłodne, wiele kawiarni żegna się z ogródkami. Klienci, którzy chętnie spędzają w nich czas z utęsknieniem czekają do wiosny na ich powrót. Nie czerpią bowiem przyjemności ze spożywania napojów czy posiłków w niekomfortowych warunkach. Teraz możesz przedłużyć sezon na ogródek kawiarniany. Wystarczy wykorzystać Promienniki podczerwieni.

Wiele kawiarni stara się przedłużyć żywotność ogródków, oferując klientom zadaszenie, albo ogrzewanie gazowe. Okazuje się jednak, że promienniki ciepła o wiele lepiej spisują się od tradycyjnych gazowych parasoli grzewczych. Oto kilka z ich zalet:

  • Są bezwonne. W ogródku nie będzie więc unosił się nieprzyjemny zapach;
  • Są bezpieczne. Nie ma możliwości, aby jeden z elementów konstrukcyjnych zajął się ogniem;
  • Pozwalają na generowanie oszczędności. Koszt godzinnego wykorzystywania lampy o mocy 2kW to zaledwie 90 gr;
  • Są komfortowe. Ciepło generowane przez promienniki ciepła odczuwalne jest natychmiast po uruchomieniu dzięki zastosowaniu żarników podczerwieni emitujących krótkofalowe promieniowanie podczerwone IR-A. Gazowe parasole grzewcze emitują słabiej odczuwalne promieniowanie IR-C. Nie ma więc potrzeby uruchamiania ich wcześniej, aby ogrzały określoną przestrzeń;
  • Charakteryzują się ogromną wydajnością. W przypadku gazowych parasoli, należy zadbać o odpowiednią ilość paliwa, gdy to się skończy – przestaną działać. W przypadku promienników – wystarczy im zapewnić jedynie dostęp do energii elektrycznej.

Najczęściej wybierane promienniki TERM2000 do ogrzewania kawiarni

TERM2000 Color IP65

TERM2000 Palm

TERM2000 Prestige IP67

TERM2000 LH IP67

Promienniki ciepła są na tyle ekonomicznym rozwiązaniem, że wielu przedsiębiorców korzysta z nich także wewnątrz kawiarni, aby dogrzać lokal i zmniejszyć koszty eksploatacyjne. Można je wkomponować w pomieszczenie tak, że będą idealnie pasować do wystroju wnętrza. Co ważne, korzystanie z reflektorów ciepła jest niesamowicie proste i przypomina włącznie oraz wyłączenie światła. Ciepło wyczuwalne jest natychmiast po uruchomieniu.

Doborem odpowiednich urządzeń dla Twojej kawiarni z chęcią zajmie się firma Irsystem. Mamy ogromne doświadczenie w branży, a na swoim koncie setki przeprowadzonych realizacji. Nasi specjaliści najpierw dokonają dokładnych pomiarów powierzchni, która wymaga ogrzania, sprawdzą szczelność pomieszczenia, a następnie wykonają projekt rozmieszczenia promienników podczerwieni. Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana, przystąpią do realizacji założonego planu. Cała procedura zajmuje na ogół zaledwie kilka dni.

Promienniki do ogrzewania kawiarni Zakopane

Trzy promienniki TERM2000 Color model RCACC200V z wbudowanym sterowaniem wystarczą do ogrzewania kawiarni o powierzchni 60m2. Stosowanie naszych urządzeń umożliwia obniżenie kosztów eksploatacji. Promieniowanie podczerwone jest odczuwalne po 1 sekundzie w związku z tym promienniki można załączyć w momencie wejścia klientów do kawiarni.

Ogrzewanie promiennikami kawiarni Warszawa

Bardzo często właściciele lokali korzystają z możliwości powiększenia kawiarni o powierzchnię przed budynkiem. Rozkładają namioty lub stawiają altany. Niestety bardzo często są to pomieszczenia o niskiej izolacji. W celu zapewnienia odpowiedniej temperatury decydują się na montaż krótkofalowych promienników ciepła TERM2000. Promieniowanie IR-A bardzo dobrze poradzi sobie w zapewnieniu ciepła.

Logo