Skip to main content

Promiennik do Car Detailingu

Z początkiem roku zgłosiła się do nas firma Bracia Pietrzak z potrzebą usprawnienia procesu nagrzewania folii oraz powłok ceramicznych do projektu AUDI A4 BEST PERFORMANCE. Wybór był jednoznaczny – ręczny elektryczny promiennik podczerwieni TERM2000 Gejzer GLV. Niewątpliwie rynek Car Detailingu jest z roku na rok coraz popularniejszy.

Swoje uznanie zdobył głównie dzięki szybkiej zmianie koloru nadwozia z możliwym powrotem do odcienia fabrycznego. Czas realizacji oklejenia całego samochodu to 3-5 dni. Trwałość ? aż 5 lat ! Możliwości kolorystyczne są niezliczone. Wojskowe moro, niebieski z białymi pasami lub krwista czerwień z palety Ferrari.

Elektryczny promiennik podczerwieni do nagrzewania folii.

Folia winylowa (matowa, błyszcząca czy też karbonowa) na wewnętrznej części posiada warstwę kleju powodując dokładne przyleganie do karoserii samochodu. Przeprowadzenie procesu klejenia odbywa się za pomocą rakli z filcem oraz kształtek z tworzywa sztucznego, dzięki czemu folię można wlepić w każdy zakamarek. Są to podstawowe narzędzia do rozpoczęcia oklejania. Najtrudniejszym elementem pracy jest dopasowanie prostej folii do wielopłaszczyznowej karoserii auta.

Elektryczny Promienniki podczerwieni jest doskonałym narzędziem, który po 1 sekundzie od włączenia emituje 100% mocy nagrzewając tylko i wyłącznie folię (dotyczy to jedynie promienników krótkofalowych IR-A, które nie ogrzewają powietrza). Dzięki promieniowaniu IR-A folia staje się bardziej plastyczna, a czas oraz powierzchnia nagrzewania jest zdecydowanie większa i szybsza w porównaniu do tradycyjnej opalarki. Podgrzana folia do temperatury 50oC staje się rozciągliwa i pozwala na dopasowanie do nietypowej powierzchni / kształtów.

Wygrzewanie powłoki ceramicznej za pomocą promiennika podczerwieni.

Powłoka ceramiczna to niewątpliwie najlepszy rodzaj ochrony lakieru. Jej główne zalety to odporność na zużycie, gładkość powłoki i jej twardość. Powłokę w postaci płynnej nakłada się na odtłuszczony lakier przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Później po wstępnym wyschnięciu należy wypolerować nałożony fragment przy pomocy mikrowłókna. Zaleca się nałożenie 3 warstw. Po zakończonym procesie nakładania powłoka ma od 2 do 3 mikronów grubości.

Zastosowanie elektrycznego Promiennika ciepła umożliwia skrócenie czasu suszenia nałożonej powłoki, a przede wszystkim lepiej utwardza. Krótkofalowe promieniowanie podczerwone IR-A dzięki swoim właściwościom przenika przez powłokę i nagrzewa bezpośrednio karoserię pojazdu. Powoduje to wysuszenie powłoki od wewnątrz do zewnątrz.

Zdjęcia z realizacji

Oferta Irsystem obejmowała:

dobór i dostawę promienników

Ilość zastosowanych promienników:

Promienniki podczerwieni TERM2000 GLV RCA020GLV – 1 szt
Kratka zabezpieczająca
Katalogowa wartość netto zamówienia: 850,00 zł
Katalogowa wartość brutto: 1045,50 zł

Data realizacji: Luty 2017r.

Bracia Pietrzak s.c.
ul. Pszczyńska 192
44-100 Gliwice (woj. Śląskie)

www.braciapietrzak.pl

Logo