Skip to main content

Ogrzewanie tarasów i altan

Promiennik tarasowy

Zapewnienie komfortu sobie oraz swojej rodzinie jest to naturalna potrzeba człowieka. Wtedy nasuwa się pytanie jak zapewnić ciepło podczas gdy po ciężkim dniu organizujemy grilla na dworze i pod wieczór temperatura zewnętrzna spada nagle o 10° ? Promienniki Ir są odpowiedzią. Jak to jest możliwe? Nasze urządzenia to takie przenośne słońce które emitowanymi krótkimi falami podczerwonymi dostarcza poczucie ciepła bezpośrednio człowiekowi oraz wszystkim przedmiotom znajdującym się w zasięgu działania promiennika. Promienniki ir nie emitują szkodliwego promieniowania UV.

Daje nam to możliwość zastosowania praktycznie w każdym momencie i w każdym miejscu dotychczas niemożliwym tj:

  • taras
  • altanka
  • balkon
  • domek letniskowy
  • nad basenem

Promiennik tarasowy – jakie ogrzewanie tarasu wybrać?

Ogrzewanie tarasu brzmi nieco dziwnie. Jak ogrzać niezabudowany taras? Kiedyś było to niemożliwe, a przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim gwarantują to kwarcowe promienniki tarasowe.

Dawniej, aby zapewnić jako taki komfort cieplny na tarasie, korzystano z tradycyjnych piecyków na węgiel czy drewno. Faktycznie w miejscach blisko pieca było ciepło. Niestety komfort cieplny był tylko blisko źródła ciepła, a dodatkowo ciężko było osiągnąć stan, w którym już jest przyjemnie, a nie za gorąco. Ogrzewanie tradycyjne za pomocą piecyka na tarasie nie jest idealne, ma wręcz wiele wad. Poza tą wspomnianą dochodzi jeszcze fakt kosztów ogrzewania. Aby przez dłuży czas ogrzewać taras takim sposobem, trzeba wykorzystać sporo węgla lub drewna, które niestety nie są najtańsze. Ostatnim aspektem jest wszędzie unoszący się dym z paleniska, który ani nie jest zdrowy, ani przyjemny.

W przypadku promienników podczerwieni takie problemy nie występują. Przede wszystkim zadaniem promienników jest ogrzać przedmioty w swoim zasięgu. Nie ogrzewają one powietrza, tak jak robi to tradycyjny kocioł. Promienniki ciepła, dzięki promieniom podczerwonym, ogrzewają wszystkie obiekty w zasięgu promieni. Zaletą tego systemu jest to, że komfort cieplny mamy już w kilka chwil po włączeniu promienników kwarcowych. W przypadku tradycyjnego źródła musimy najpierw rozpalić, co często nie jest takie łatwe, następnie poczekać, aż piec się nagrzeje, oraz systematycznie dokładać opał. Porównując komfort tych dwóch systemów grzewczych, tradycyjny piec jest bez szans przy promiennikach ciepła.

Ogromną zaletą ogrzewania tarasowego za pomocą promienników kwarcowych, jest ich prozdrowotny wpływ na nasze ciało. Promienniki ciepła od lat wykorzystywane są w medycynie oraz rehabilitacji do leczenia różnych schorzeń. Wpływ promienników podczerwieni bardzo dobrze działa na ludzi, którzy mają problemy z krążeniem. Dzięki promieniowaniu podczerwonemu, krew szybciej krąży w naszym ciele, co wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie osób cierpiących na choroby układu krążenia.

Promiennik ciepła na tarasy. Zalety, wady, opinie

Promienniki ciepła na taras mają w zasadzie same zalety. Od dużo tańszego ogrzewania, przez ogromny komfort w użytkowaniu, kończąc na prozdrowotnym efekcie. Dzięki promiennikom IR każdy grill, impreza na tarasie czy nawet poranna kawa w chłodniejszy dzień, będzie dużo przyjemniejsza, zdrowsza oraz nieporównywalnie bardziej komfortowa.

Promienniki podczerwieni tarasowe – czy są szkodliwe?

Wiele mitów oraz negatywnych komentarzy krąży wokół ogrzewania podczerwonego. Mówi się, że jest ono niezdrowe, wpływa negatywnie na nas i nasze rodziny.

Jednak te mity całkowicie mijają się z prawdą. Jak metoda, która stosowana jest z dużą skutecznością w medycynie, może jednocześnie negatywnie na nas wpływać? To z pomocą promienników ciepła przeprowadza się rehabilitacje. Promienie IR wpływają na zwiększenie krążenia w miejscu naświetlania. Poprawia to krążenie, zwiększa przepływ czerwonych krwinek do tego miejsca, a co za tym idzie, znacznie wspomaga regenerację. Pewnie nie raz słyszałeś o zdrowotnym wpływie działania wyższych i niższych temperatur. Przykładowo ostatnio bardzo modnym hobby, a także sportem ekstremalnym, stało się morsowanie. Obcowanie z wodą o temperaturze bliskiej zeru wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Zwiększa odporność, poprawia samopoczucie, wzmacnia serce. Promienniki podczerwieni działają podobnie, jednak zamiast niskiej temperatury, wykorzystują jej odwrotność, czyli podgrzewają nas.

Promienniki tarasowe – rodzaje

Jest wiele rodzajów promienników tarasowych. Są promienniki gazowe i elektryczne, jednak te pierwsze nie wytwarzają promienie IR, a jedynie podgrzewają powietrze, przez co nie tworzą tak wysokiego komfortu cieplnego jak promienniki elektryczne.

Promienniki na taras występują także w wielu rodzajach. Mamy promienniki stojące oraz tarasowe promienniki wiszące oraz naścienne. W przypadku kwarcowych promienników podczerwieni najlepiej sprawdzają się naścienne promienniki na taras. Pozwalają na uzyskanie najlepszych rezultatów oraz najłatwiej jest je ustawić optymalnie, ponieważ podczas ogrzewania nie będzie problemu z przeszkodami na ich drodze. Idealnym przykładem jest TERM2000 Color IP65. Wspomniany promiennik tarasowy jest naszym polskim produktem. Gwarantuje on bardzo wysoką wydajność, rewelacyjny komfort cieplny oraz, co bardzo ważne, długoletnią trwałość. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem promienników ciepła na swój taras, koniecznie do nas zadzwoń. Pomożemy znaleźć najlepsze urządzenie na Twój taras, obliczyć zapotrzebowanie na ciepło, a także koszty eksploatacji.

Najczęściej wybierane promienniki ir do ogrzewania tarasu, altany i balkonu:

Promienniki ir jako ogrzewanie tarasu

ogrzewanie tarasu – podczas chłodnego popołudnia, zimnego wieczoru podczas kolacji bądź grilla w gronie najbliższych i znajomych, Promienniki podczerwieni ir pozwolą aby zapomnieć o nieprzyjemnym chłodzie i dyskomforcie związanym z zimnem.

Promienniki ir do altany

ogrzewanie altanki – promienniki ir można montować na konstrukcjach drewnianych bez narażenia na zapłon. Dzięki instalacji promienników w altance możemy cieszyć się kojącym ciepłem w chłodne dni. Aby uzyskać komfort cieplny należy przyjąć 1 promiennik o mocy 2kW na powierzchnię ok. 12m2.

Promienniki ir na balkon

Balkon – jesteś jedynym palaczem w rodzinie? Zabraniają palić Ci w domu i wyganiają na balkon? Instalując nasze urządzenie na balkonie dostarczasz sobie komfort cieplny dzięki któremu zapomnimy o zimnie.

Promienniki ir do domku letniskowego

Domek letniskowy – każdy właściciel nieruchomości zna ten problem kiedy po przyjeździe musimy czekać około 5 godzin nim kominek nagrzeje całą kubaturę powietrzem. Po zainstalowaniu promienników ir spokojnie możemy uzyskać komfort cieplny odczuwalny już 1 sekundę po załączeniu urządzenia i cieszyć się komfortem termicznym!

Odkryj dlaczego warto
wybrać naszą firmę!

Ikona

Specjalistyczne doradztwo techniczne

Ikona

Indywidualna produkcja do procesów technologichnych

Ikona

Projektowanie systemu grzewczego w CAD

Ikona

Autoryzowany serwis

Ikona

Profesjonalne usługi w zakresie instalacji elektrycznych i montażu urządzeń

Ikona

Pomiary elektryczne i termowizyjne

Ikona

Wyłącznie markowe podzespoły (Toshiba, Dr Fischer, ABB, SCHOTT)

Logo