Skip to main content

Ogrzewanie punktowe pracowników

Hala produkcyjna jest specyficznym środowiskiem pracy. Stworzone w niej warunki muszą odpowiadać nie tylko maszynom, procesom produkcji, ale i ludziom, którzy spędzają tam kilka godzin dziennie. Zdarza się, że miejsca tego typu są silnie wentylowane, a wręcz chłodzone. Wynika to ze specyfiki prowadzonej działalności (np. przetwórstwo mięsne lub produkcja mrożonek). Oczywiście stosując promienniki podczerwieni można połączyć ze sobą stworzenie przyjaznego otoczenia dla maszyn i procesu produkcji z komfortem dla pracowników. Wystarczy skorzystać z usług firmy Irsystem.

Pomożemy naszym klientom dobrać odpowiednie promienniki ciepła, dostosowane do ich potrzeb. Projektując ogrzewanie punktowe czy też strefowe hali, możemy wykorzystać, model TERM2000 Econos, który świetnie sprawdzi się w większości hal nienarażonych na wilgoć lub TERM2000 Raindrop do pomieszczeń w których stosuje się np. myjki ciśnieniowe.

Najczęściej wybierane promienniki TERM2000 do ogrzewania punktowego pracowników

TERM2000 ECONOS

TERM2000 RAINDROP

TERM2000 ALU

TERM2000 ALU IP67

Korzystając z naszej usługi montażu, zanim do niego przystąpimy, musimy wykonać kilka podstawowych kroków, które pozwolą nam na prawidłowe zamontowanie urządzeń, które będą działać efektywnie.

Po pierwsze, musimy spotkać się z inwestorem i dokładnie zapoznać się ze specyfiką hali, w której mamy zamontować promienniki podczerwieni. Podczas takiej wizyty przyglądamy się budynkowi w celu poprawnego rozprowadzenia instalacji elektrycznej, układowi poszczególnych stanowisk pracy oraz istniejącej instalacji elektrycznej do której podłączymy promienniki ciepła.

Po drugie, wykonujemy pomiar całej hali oraz stref przeznaczonych do ogrzania. Dzięki temu zaplanujemy odpowiednią liczbę oraz moc urządzeń, które będziemy musieli uwzględnić w projekcie.

Po trzecie, gdy zbierzemy już wszystkie niezbędne dane, możemy przygotować projekt dla klienta. Wykonywany jest on przy użyciu profesjonalnego programu IlumiCAD, który pozwala nam na zawarcie nawet najdrobniejszych szczegółów. Dbamy o to, aby nasze projekty były kompletne. Dzięki projektowi możemy również przeliczyć przekrój okablowania oraz wyliczyć ilość potrzebnych materiałów elektroinstalacyjnych i montażowych, które będą potrzebne do jego realizacji.

Po czwarte, zamawiamy wybrane promienniki podczerwieni. Gdy dostawa będzie kompletna, możemy przystąpić do montażu urządzeń. Nasza firma zajmuje się realizacją całości projektu. Dla naszych klientów w razie potrzeb wykonujemy również konstrukcje ze stali kwasoodpornej, która umożliwia opuszczenie promienników na dowolną wysokość. Zajmujemy się również poprowadzeniem całej instalacji elektrycznej oraz montażem rozdzielni elektrycznej odpowiedzialnej za promienniki.

Jesteśmy profesjonalistami i działamy szybko. Realizacja zleceń zajmuje nam najczęściej zaledwie kilka dni.

Stanowiskowe ogrzewanie pracowników

Realizacja przedstawiająca punktowe ogrzewanie pracowników. Promienniki zostały powieszone na konstrukcji wykonanej pod wymiar stołów do pakowania. Każde urządzenie może być oddzielnie załączona. Promienniki wyposażone w żarniki podczerwieni LOW GLARE emitujące o 60% mniej światła.

Promienniki ceramiczne IR-B do ogrzewania operatora suwnicy

Promienniki ceramiczne IR-B do ogrzewania operatora suwnicy Przykładowe wykorzystanie dwóch średniofalowych promienników ceramicznych do ogrzewania operatora suwnicy. Cały system podpięty został do sterownika umożliwiającego płynną regulację mocy promienników za pomocą potencjometrów.

Miejscowe ogrzewanie pracowników na hali

Hala produkcyjna o powierzchni 324m2 w której zainstalowaliśmy ogrzewanie siedmiu miejsc pracy. Każde stanowisko zostało wyposażone w promiennik podczerwieni TERM2000 Econos model RCA020E o mocy 2kW z możliwością indywidualnego załączenia / wyłączenia.

Ogrzewanie punktowe stanowiska badawczego

Wykonanie nietypowego ogrzewania miejscowego stanowiska badawczego przy pomocy dwóch promienników TERM2000 Econos model RCA015E o mocy 1500watt z emiterami LOW GLARE. W związku z potrzebą przestawiania biurka, promienniki zostały zainstalowane na szynie umożliwiającej przesuwanie ich w poziomie.

Logo