Skip to main content

Ogrzewanie zakładów produkcyjnych

Zakłady produkcyjne najczęściej usytuowane są w halach o dużej kubaturze. Miejsca te trudno jest efektywnie ogrzać metodami konwekcyjnymi. Do tego dochodzi jeszcze obecność maszyn, które niekiedy negatywnie reagują na nadmierne ciepło, mogące przyczyniać się do przegrzania np. wbudowanej elektroniki. W celu zminimalizowania kosztów użytkowania, a jednocześnie zapewnienia pracownikom komfortu podczas wykonywania obowiązków, wykorzystuje się promienniki elektryczne.

Irsystem proponuje swoim klientom urządzenia TERM2000. Model, który najlepiej sprawdza się w zakładach produkcyjnych to TERM2000 Econos o klasie IP20. Może się jednak zdarzyć, że dany obiekt będzie wymagał użycia reflektorów ciepła, które są odporne na działanie wilgoci albo muszą sprostać rygorystycznym warunkom sanitarnym. W takich przypadkach polecamy klientom model TERM2000 Raindrop w ochronie IP67.

Najczęściej wybierane promienniki do ogrzewania zakładów produkcyjnych

TERM2000 ECONOS

TERM2000 RAINDROP

TERM2000 ALU

TERM2000 ALU IP67

  • Ogrzewanie całościowe hali, które zapewni ciepło na całej powierzchni zakładu.

Konkretne rozwiązanie dla danego zakładu, ustalamy już podczas wywiadu przeprowadzanego z klientem i otrzymaniu niezbędnych wymiarów. To pozwala nam na przedstawienie najbardziej efektywnego sposobu ogrzewania w danym pomieszczeniu. Promienniki ciepła, których zadaniem będzie ogrzewanie strefy lub całej hali, sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach: słabo izolowanych z niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, ze znaczną wysokością i dużym stopniem przepływu powietrza (np. poprzez częste otwieranie drzwi / bram wejściowych). To również świetna opcja dla obiektów, które wykorzystywane są okresowo.

  • Ogrzewanie strefowe, które sprawdzi się szczególnie przy liniach produkcyjnych, zapewniając ciepło w danej strefie.

To propozycja dla zakładów produkcyjnych, wykorzystujących własne linie i procesy. Nasz zespół może stworzyć konstrukcje opierające się na elementach ze stali kwasoodpornej, na których zostaną zamontowane / podwieszone promienniki podczerwieni. Tym samym stworzymy niezależną strefę komfortu termicznego, w której przebywać będzie określona grupa pracowników.

  • Ogrzewanie stanowiskowe, czyli skierowane na konkretne stanowisko pracy.

Jest to najtańsze z dostępnych rozwiązań. Dotyczy ono ogrzewania konkretnych stanowisk w miejscu pracy. W tym celu nasza firma montuje urządzenia tak, aby emitowane przez nie ciepło trafiało w określone miejsce. Podczas projektowania systemu, dbamy o to, aby cały system był dopasowany do rzeczywistych potrzeb klienta.

Jesteśmy profesjonalistami i działamy szybko. Realizacja zleceń zajmuje nam najczęściej zaledwie kilka dni.

Strefowe ogrzewanie hali produkcyjnej wytwarzającej szkło

Do strefowego ogrzewania pracowników na hali produkcji szkła zastosowano łącznie promienniki o mocy 20kW. Modele dobrane pod daną powierzchnię to: 1szt TERM2000 Econos RCB040E, 1szt TERM2000 Econos RCJ040E i 2szt TERM2000 Econos RCC060E. Strefowe ogrzewanie pozwoliło w tym przypadku na minimalizację kosztów w związku z ogrzewaniem jedynie wybranej powierzchni, na której odbywa się produkcja. W pozostałej części hali magazynowany jest towar.

Ogrzewanie punktowe pracowników zakładu masarskiego

Zakład przetwórstwa mięsnego zgłosił się do naszej firmy celem ogrzania pracowników. Wysokie normy jakie musiał spełniać promiennik to pełna wodoszczelność oraz obudowa ze stali nierdzewnej. Na całej hali produkcyjnej zastosowano 3szt promienników TERM2000 Raindrop IP67 o mocy 2kW każdy. Dwa promienniki zostały opuszczone z sufitu o 3m w dół.

Logo