Skip to main content

Ogrzewanie obiektów sportowych

Obiekty sportowe charakteryzują się dużą kubaturą. W sytuacji, gdy w danym obiekcie odbywają się zawody, bądź turnieje z udziałem publiczności dobrze jest ogrzać całą jej powierzchnię. Problem zaczyna się w sytuacji, w której dana hala wykorzystywana jest również lub jedynie podczas treningów. Istnieje sposób na to, aby znacznie obniżyć koszty jej ogrzewania. Wystarczy zastosować Promienniki podczerwieni.

Promienniki ciepła coraz częściej wykorzystywane są w salach sportowych na terenie całego kraju. Nic dziwnego. Jeśli w danej hali znajdują się korty tenisowe, podczas treningu lub meczu towarzyskiego, ciepło potrzebne jest tylko w obrębie boiska. W tym przypadku ogrzewanie całego obiektu naraża jego zarządcę na wysokie koszty. Wykorzystując reflektory ciepła TERM2000 możemy zapewnić ciepło sportowcom w obrębie danego kortu, tworząc strefę ciepła.

Najczęściej wybierane promienniki ir TERM2000 do ogrzewania obiektów sportowych

TERM2000 ECONOS

TERM2000 RAINDROP

TERM2000 ALU

TERM2000 ALU IP67

Nasi eksperci najpierw przeprowadzają rozmowę z zarządcą hali sportowej. Kolejnym krokiem jest zebranie pomiarów. To pomoże im w ustaleniu niezbędnej ilości oraz mocy urządzeń. Gdy to zostanie już ustalone, firma Irsystem przystępuje do wykonania projektu, który pozwala na ustalenie ustawienia promienników. Całość wykonywana jest w zaledwie kilka dni.

Co ważne, aby ogrzać przykładowy kort do temperatury około 15oC, wystarczy zamontowanie zestawu o mocy 36kW. Koszt utrzymania takiego systemu w zależności od rejonu wynosi 18,00zł – 25,00zł za godzinę. Już to sprawia, że klient może sporo zaoszczędzić. Dodatkową zaletą, którą dają promienniki elektryczne jest łatwość ich wykorzystywania. W takich sytuacjach ogrzewanie, uruchamiane jest tak, jak światło – włączamy je tylko wtedy, gdy przebywamy w obiekcie. Sportowcy nie muszą również czekać na pierwsze efekty działania promienników. Ciepło odczuwalne jest już w kilka sekund po załączeniu urządzeń.

Promienniki podczerwieni do ogrzewania kortu tenisowego

Zainstalowane promienniki o mocy 36kW na korcie tenisowym. Model TERM2000 Econos RCE090E w ilości 4szt. Skuteczne ogrzewanie osób grających bez konieczności ogrzewania całej hali. Dodatkowo promienniki zostały obudowane siatką przed mechanicznym uszkodzeniem.

Logo