Skip to main content

Sauna combi

Polacy coraz chętniej korzystają z zabiegów prozdrowotnych. Do tych bez wątpienia zaliczane są sauny. Jeśli marzymy o wyposażeniu w nią naszego salonu SPA lub domu, warto rozważyć typ COMBI. To połączenie tradycyjnej sauny i promienników podczerwieni.

Sauna COMBI pozwala na przeprowadzenie urozmaiconych zabiegów. Wykorzystywane są tu dwa, niezależne źródła ciepła: piec saunowy oraz promienniki podczerwieni. Powstaje ona najczęściej w oparciu o indywidualne preferencje klienta. Wszystko zależy od tego, jaką rolę ma pełnić, jaką ma mieć kubaturę i typ kąpieli, które będzie oferowała. Jej obsługa jest niezwykle prosta. Wyposażona jest w specjalny sterownik z wyświetlaczem, który ułatwia ustawienie poszczególnych parametrów, w zależności od tego czy użytkownik chce skorzystać z tradycyjnej sauny, czy zamienić ją w kabinę infrared.

IRSYSTEM – NAJLEPSZE PROMIENNIKI CIEPŁA DOSTĘPNE NA RYNKU

Firma Irsystem oferuje promienniki podczerwieni TERM2000 IRSPA, Velvet oraz Vitae. Wszystkie zostały stworzone z myślą o zapewnieniu największego komfortu w użytkowaniu oraz zapewnienia najlepszych rezultatów. Każda z lamp posiada inną specyfikę i wykorzystywana będzie do osiągnięcia konkretnych celów. Wspólnym elementem jest zdrowotny emiter / żarnik podczerwieni VITAE opatentowany przez firmę PHILIPS dostępną dzisiaj pod marką Dr Fischer. Emiter ten emituje wszystkie trzy rodzaje promieniowania podczerwonego ( IR-A, IR-B i IR-C). Aby poznać bliżej możliwości poszczególnych reflektorów ciepła – zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami.

Najczęściej wybierane promienniki podczerwieni do saun combi

TERM2000 VELVET

TERM2000 VITAE

TERM2000 IRSPA

TERM2000 IRSPA ZESTAW

PROMIENNIKI CIEPŁA – DZIAŁANIE PROZDROWOTNE

To kolejny powód, dla którego warto jest wybrać saunę COMBI. Zabiegi, wykorzystujące promienniki podczerwieni można powtarzać codziennie. Ciepło, wytwarzane przez promienniki ciepła dociera w głąb tkanek, rozgrzewając je. Ma to korzystny wpływ na mięśnie, organy oraz stawy, pomaga w pozbyciu się bólu, wzmacnia ich odporność. Tego typu sauna jest niezstąpiona w zabiegach oczyszczających organizm oraz odchudzających.

SAUNA COMBI – DLA KOGO?

Po saunę typu COMBI chętnie sięgają salony SPA, kluby fitness jak i osoby prywatne. Dzięki temu, mając jedno urządzenie, mogą zaoferować odnowę biologiczną wszystkim miłośnikom ciepła. Znajdą w niej coś dla siebie zarówno osoby, które lubią wysoką temperaturę, jak i te, którym największą ulgę przynosi ciepło, emitowane przez promienniki elektryczne.

Jest to również świetny wybór dla rodzin, które marzą o domowym SPA. Sauna COMBI może być bowiem niewielkich rozmiarów. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno wśród osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z kąpieli parowych, jak i tych, które je uwielbiają. To alternatywna forma relaksu, która nie wymaga wykupowania karnetów, ani dojeżdżania do salonu. Co więcej, sauna zamontowana w domu zapewnia intymność.

Sauna infrared combi

Promienniki podczerwieni można stosować w saunach typu combi z piecami parowymi. Jednakże nie wolno używać dwóch systemów jednocześnie. Przykładowa realizacja przedstawia saunę w której zainstalowano 8szt TERM2000 VITAE o mocy 750watt oraz piec o mocy 9kW. Cała sauna sterowana jest z jednego sterownika.

Logo