Do góry

Blog o promiennikach TERM2000

Promienniki na taras – ustawienie, zalety i opinie

Promienniki na taras – ustawienie, zalety i opinie

Gdy nadchodzą ciepłe dni, nasz taras jest przez nas oblegany. Szczęściarzami są ci, którzy go posiadają. Poranna kawa, rodzinne śniadanie, relaks z książką, grill ze znajomymi, lampka wina z ukochanym – te wszystkie i inne momenty widzi nasz taras. Gdy przychodzą zimne dni, z bólem serca żegnamy się z naszym tarasem, czekając na kolejny sezon.

Czytaj dalej artykuł Promienniki na taras – ustawienie, zalety i opinie

Promiennik podczerwieni. Sposób na komfortowe i ekologiczne ogrzewanie

Promiennik podczerwieni. Sposób na komfortowe i ekologiczne ogrzewanie

Promieniowanie podczerwone jest wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Od prostych rzeczy, wśród których znajdują się IrDA, która służy do przesyłania danych o niskiej objętości, czy bezprzewodowe piloty do telewizora, po takie urządzenia, jak lampy na podczerwień służące do rehabilitacji i naświetlania uszkodzonych tkanek miękkich. Od niedawna możliwe jest także ogrzewanie domów, restauracji, kościołów, a nawet hal przemysłowych i tarasów za pomocą promienników podczerwieni.

Czytaj dalej artykuł Promiennik podczerwieni. Sposób na komfortowe i ekologiczne ogrzewanie

Promienniki ciepła w przedsiębiorstwie. Restauracje, hale produkcyjne i hotele. Gdzie warto je zastosować?

Promienniki ciepła w przedsiębiorstwie. Restauracje, hale produkcyjne i hotele. Gdzie warto je zastosować?

Promienniki pozwolą bezpośrednio podnieść komfort Twoich gości w hotelu. Sprawdzą się one idealnie na hotelowych tarasach oraz w restauracji. Dzięki nim Twoi goście nawet w jesienne i zimowe poranki oraz wieczory będą mogli zakosztować posiłku na zewnątrz, a jest to szczególnie ważne, jeśli Twój hotel jest usytuowany w górach lub w niedalekim sąsiedztwie morza.

Czytaj dalej artykuł Promienniki ciepła w przedsiębiorstwie. Restauracje, hale produkcyjne i hotele. Gdzie warto je zastosować?

Promiennik podczerwieni – działanie, opinie, zastosowanie i ceny. 5 zalet promienników podczerwieni

Promiennik podczerwieni – działanie, opinie, zastosowanie i ceny. 5 zalet promienników podczerwieni

Największą zaletą promienników ciepła jest właśnie komfort cieplny, odczuwany w kilka sekund po włączeniu. W wielu przypadkach jest to niezwykle ważne. W chłodne dni w biurze możesz od razu się ogrzać bez konieczności czekania, aż tradycyjne grzejniki ogrzeją powietrze. Dzięki promiennikom możesz wypić herbatę na tarasie w komfortowych warunkach nawet w środku zimy.

Czytaj dalej artykuł Promiennik podczerwieni – działanie, opinie, zastosowanie i ceny. 5 zalet promienników podczerwieni

Promienniki ciepła do domu, sauny i na taras – cena i opinie

Promienniki ciepła do domu, sauny i na taras – cena i opinie

Promienniki ciepła to technologia odkryta jakiś czas temu i, jak większość nowych technologii, wykorzystywano ją głównie w wojsku. Promienniki służyły za systemy lokalizacyjne. W tej chwili ta technologia jest dużo łatwiej dostępna i wykorzystuje się ją właśnie w formie alternatywnego źródła ogrzewania. Za jej pomocą można ogrzać dom czy taras. Promienniki ciepła wykorzystuje się również w przemyśle do ogrzania hal czy kościołów, a także do obróbki termicznej żywności czy suszenia materiałów.

Czytaj dalej artykuł Promienniki ciepła do domu, sauny i na taras – cena i opinie

Promieniowanie podczerwone w krótkofalowych promiennikach podczerwieni TERM2000

Promieniowanie podczerwone w promiennikach podczerwieni TERM2000

Nie sposób dokładnie omówić w krótkiej formie wszystkich rodzajów promieniowania występującego w świecie - na potrzeby niniejszego artykułu warto jednak skoncentrować się na analizie promieniowania zwanego w skrócie IR, a mianowicie podczerwieni (z angielskiego Infrared).

Promieniowanie podczerwone, czyli projekcja cieplna oznacza długość fal zawierającą się pomiędzy emisją radiową, a świetlną - obejmuje więc zakres od 0.78µ do 1µ...

Czytaj dalej artykuł Promieniowanie podczerwone w krótkofalowych promiennikach podczerwieni TERM2000

Co to są promienniki podczerwieni? Jak działają?

jak działają promienniki podczerwieni

Skąd się bierze fala podczerwona? Krótkofalowy żarnik kwarcowo-halogenowy to szklana rurka w której znajduję się żaroodporne włókno wolframowe. Całość jest wypełniona gazem szlachetnym.

Jak działają promienniki podczerwieni? Promieniowanie emitowane przez nasze urządzenia dostarczają ciepło ludziom oraz otaczającym ich przedmiotom.

Czytaj dalej artykuł Co to są promienniki podczerwieni? Jak działają?