Skip to main content

Promienniki na taras – ustawienie, zalety i opinie

Ogrzewanie podczerwienią to wbrew pozorom żadna nowość. Relaksując się w saunie, nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie dzięki podczerwieni możemy cieszyć się błogim ciepłem. Technologia ta znajduje również zastosowanie przy ogrzewaniu wcześniaków w inkubatorach, a więc tym bardziej możemy być pewni, że ten rodzaj ogrzewania nie jest szkodliwy dla człowieka. Ogrzewanie to jest jak najbardziej naturalne, wzorowane na słońcu, którego promienie ogrzewają człowieka, przedmioty i wszystkie żywe organizmy w swoim zasięgu. Promienniki ciepła to urządzenia, które zapewnią nam odpowiednią temperaturę, nie powodując cyrkulacji powietrza, a przy tym korzystnie wpływając na nasze zdrowie i środowisko naturalne. Urządzenia te działają na zasadzie emisji promieniowania o określonej długości fal, które powodują bezpośrednie ogrzanie ludzi, przedmiotów, ścian czy posadzek, w wyniku, czego nie podnosimy temperatury powietrza, co jest dla nas bardziej komfortowe. Promienniki podczerwieni dzięki wielu korzyściom i szerokiemu spektrum zastosowań cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a szczególną uwagę przyciągają promienniki tarasowe. Za sprawą tych urządzeń korzystanie przez cały rok z tarasu staje się możliwe.

Zalety promienników ciepła na tarasie. Sposób na chłodne poranki i zimne wieczory

Gdy nadchodzą ciepłe dni, nasz taras jest przez nas oblegany. Szczęściarzami są ci, którzy go posiadają. Poranna kawa, rodzinne śniadanie, relaks z książką, grill ze znajomymi, lampka wina z ukochanym – te wszystkie i inne momenty widzi nasz taras. Gdy przychodzą zimne dni, z bólem serca żegnamy się z naszym tarasem, czekając na kolejny sezon. Jednak coraz to nowsze rozwiązania technologiczne pozwalają nam cieszyć się sezonem grillowym i naszym tarasem cały rok. Promiennik tarasowy zapewni nam ciepło na tarasie zawsze wtedy, kiedy będziemy chcieli spędzić na nim czas – chłodne poranki czy zimne wieczory nie będą już dla nas problemem. Ogromną zaletą tego niekonwencjonalnego ogrzewania jest sposób, w jaki ogrzewa przestrzeń. Urządzenie to nie podnosi temperatury powietrza, a ogrzewa nas, przedmioty i inne rzeczy w swoim zasięgu, dzięki czemu unikamy nieprzyjemnej duchoty. Dodatkowo promienniki na taras działają już w kilka sekund i ogrzewają nas tak samo skutecznie niezależnie od temperatury, wilgotności czy wiatru.

W przypadku klasycznych form ogrzewania, np. piecyków, nie jest to takie proste – w piecyku musimy bardzo długo rozpalać i nieustannie pilnować ognia, którego rozpalenie przy wilgoci czy silnym podmuchom wiatru jest praktycznie niemożliwe. Porównując promienniki do klasycznych form ogrzewania, widzimy, że są również korzystniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o względy finansowe. Unikniemy też szkodliwego dla naszego zdrowia dymu, który unosi się przy stosowaniu tradycyjnych form grzewczych. Promienniki podczerwieni wysyłają krótkie fale podczerwone, które nas ogrzewają. Zaskakujący jest fakt, że ma to działanie prozdrowotne, co jest kolejną zaletą. Promienniki podczerwieni to jedna z najlepszych metod na pobudzenie krążenia. Podczerwień znalazła również zastosowanie przy urazach stawów. Używając promienników, nie wznosimy również w powietrze kurzu, dzięki czemu osoby cierpiące na alergie nie będą odczuwały negatywnych skutków użytkowania.

Jak ustawić promienniki ciepła oraz ile ich kupić?

Ustawienie promienników tarasowych czy ich montowanie jest niezwykle łatwe. Aby ułatwić nam sprawę do każdego urządzenia dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu oraz zalecenia i wskazówki. Każdy promiennik ma swoje indywidualne zasady, według których powinien zostać ustawiony. A więc ustawiając urządzenie, powinniśmy trzymać się kurczowo podanych w instrukcji minimalnych odległości od ścian i sufitu, minimalnej wysokości montażu oraz wszelkich wyszczególnionych zasad bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są również rodzaje promienników, przy montażu których potrzebny będzie wykwalifikowany elektryk. W przypadku takiej sytuacji producent na pewno nas o tym powiadomi. Każda przestrzeń znacząco różni się od siebie, a więc jeśli chodzi o ilość promienników, która będzie nam potrzeba, warto skontaktować się firmą produkującą, aby w fachowy sposób dobrano nam odpowiedni rodzaj urządzeń oraz właściwą moc promienników, aby zapewniła nam optymalny komfort cieplny.

Jakie promienniki tarasowe wybrać? Cena idąca w parze, z jakością polskiej produkcji

Decydując się na promienniki ciepła na taras, możemy wybierać wśród różnych rodzajów tego urządzenia. Do wyboru mamy krótkofalowe promienniki wiszące naćienne i promienniki wolnostojące również krótkofalowe. Dzięki temu bez problemu dobierzemy odpowiedni promiennik do naszego tarasu, ponieważ każdy z nas decyduje się na inne aranżacje, przez co nie każdy rodzaj promiennika będzie dla nas odpowiedni. Promienniki wiszące możemy umieścić nad stołem, będziemy mogli cieszyć się wtedy błogim ciepłem podczas posiłków, a przy tym zaoszczędzimy miejsce na naszym tarasie.

Ostatnim rodzajem są promiennik na taras wolnostojące. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie mamy możliwości ich montażu na suficie czy ścianie.

Niezależnie od rodzaju promiennika, jaki wybierzemy, warto wiedzieć, że istotne jest miejsce produkcji urządzenia. Nasz rynek został oblężony przez chińskie zamienniki, które zwykle po kilku sesjach nadają się do wymiany. Oryginalny i dobrej jakości promiennik tarasowy będzie kosztował trochę więcej, jednak posłuży nam długie lata i zapewni o wiele lepszy komfort cieplny. Promienniki ciepła polskiej produkcji to gwarancja jakości. Decydując się na oryginalny produkt, mamy pewność, że posiada on deklarację potwierdzającą zgodność z normą europejską oraz deklarację poświadczającą, że urządzenie jest bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Logo