Ogrzewanie zwierząt
Start - Ogrzewanie zwierząt
Aby zwierzęta hodowlane (szczególnie te młode) mogły się rozwijać w prawidłowy sposób, potrzebują odpowiedniej opieki. To nie tylko kurniki, stodoły, chlewy, stajnie, to również wyposażenie poszczególnych obiektów. Zwierzęta potrzebują przestrzeni, czystości i ciepła, a trudno w obiektach gospodarczych o niedrogie i efektywne ogrzewanie. Rozwiązaniem są promienniki podczerwieni. Sprawdzą się w każdych warunkach!
Promieniowanie podczerwone pozwala na zastąpienie matek niektórych ze zwierząt. Ogrzewa młode, dzięki czemu pozytywnie wpływa na ich prawidłowy rozwój. Odpowiednio ustawione promienniki ciepła ogrzewają je, dzięki czemu organizmy przyspieszają procesy związane z przemianą materii, budowaniem odporności czy obiegiem krwi. Co ciekawe, wykorzystanie odpowiednich lamp w hodowli sprawia, że zwierzęta wymagają podawania mniejszej ilości odżywek, suplementów i witamin.
- Gdy myślimy o lampach podczerwonych, na myśl od razu przychodzą nam pisklęta. Specjaliści twierdzą, że kurczaki powinno się dogrzewać nawet do 8 tygodnia ich życia. Przy tym temperatura, w której przebywają powinna na początku sięgać 35oC. To z pewnością efektywne rozwiązanie. Według badań, jeden promiennik, który charakteryzuje się mocą 750W wystarcza do ogrzania 80 ptaków.
- Prosięta to kolejna grupa zwierząt, która wymaga szczególnej opieki i troski. W pierwszych tygodniach ich życia również powinny przebywać w temperaturze 35oC. Takie warunki mogą zapewnić promienniki elektryczne o mocy 750W. Lampy są bezpieczne w użytkowaniu i można stosować je przez cały rok. Zaleca się zawieszenie ich bezpośrednio nad legowiskiem prosiąt.
- Kaczki to wyjątkowe ptaki, które przez pierwsze 3 tygodnie swojego życia mają trudności z termoregulacją. Powoli rozwijają w sobie tę umiejętność. Wraz z upływającymi tygodniami, należy stopniowo zmniejszać temperaturę, w której przebywają. Punktem wyjściowym są 32oC.
- Promienniki ciepła wykorzystywane są również w terrariach – zarówno w profesjonalnych hodowlach, jak i w tych domowych. Ich użycia wymagają niemal wszystkie gatunki: od pajęczaków, przez gady, płazy, szarańczaki aż po kraby. Zadaniem lamp w tym przypadku jest nie tylko zapewnienie odpowiedniej temperatury otoczenia, ale i wyeksponowanie poszczególnych okazów.
Każdemu klientowi chętnie pomożemy w doborze odpowiednich promienników. Podpowiemy, które modele będą najlepsze do konkretnego zadania i jak je stosować we właściwy sposób. Jesteśmy pewni, że nie tylko klient będzie zadowolony z rezultatów, jakie przynoszą, ale i zwierzęta, bo będą mogły rozwijać się w ciepłych, przyjaznych warunkach.
TERM2000 ECONOS
TERM2000 Wulkan
TERM2000 RAINDROP
TERM2000 ALU IP67
Wygrzewanie surykatek w ogrodzie zoologicznym
Na co dzień ruchliwe i radosne, skaczą, biegają i nieruchomieją w niepodrabialnej, pionowej pozycji. Surykatki, bo o nich mowa, są przyzwyczajone do wyższych niż polskie temperatur. Niezbędnym jest więc dogrzewanie ich w ZOO przez okres jesienno – zimowy. Idealnie do tej realizacji sprawdził się wodoszczelny promiennik ciepła TERM2000 Alu IP67. Pomógł stworzyć warunki podobne do tych w środowisku naturalnym zwierząt.
Promienniki do nagrzewania krokodyli
Gady zmiennocieplne niewątpliwie przy naszym klimacie potrzebują dodatkowych zabiegów pozwalających na komfortowe warunki. Realizacja przedstawiająca wykorzystanie promiennik TERM2000 Raindrop IP67 do nagrzewania krokodyli.
Zewnętrzne ogrzewanie zwierząt
Krótkofalowy elektryczny promiennik podczerwieni pozwala na skupienie ciepła w konkretnym kierunku i na danej powierzchni. Zastosowany na zdjęciu promiennik TERM2000 ALU IP67 RCA200VSH doskonale sprawdza się do dogrzewania zwierząt przebywających na zewnątrz.