Skip to main content

Promienniki w przemyśle

Znaczącymi kosztami utrzymania obiektów przemysłowych jest zużycie energii elektrycznej na zapewnienie odpowiedniej temperatury oraz oświetlenia. Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas ogrzewania hal i budynków wielkopowierzchniowych jest wybór ogrzewania konwekcyjnego co prowadzi do wysokich kosztów utrzymania nieruchomości.

Promienniki ciepła poprzez emitowane fale podczerwone pozwalają na załączenie w momencie przyjścia pracownika a nie ogrzewanie całości przez całą noc. Promieniowanie naszych urządzeń w skali 92% swojej pełnej mocy gwarantują skupienie energii na danej strefie czy powierzchni. Nie trzeba się martwić o stratę ciepła która poprzez naturalną cyrkulację powietrza ucieka do góry budynku co ma miejsce w ogrzewaniu konwekcyjnym.

Stosując promienniki ciepła jesteśmy wstanie zaoszczędzić nawet do 50% kosztów eksploatacji !!!

Promienniki ciepła czyli ich zalety i korzyści

Promienniki ciepła term2000 econos będące systemem grzewczym zastosowanym w wielkopowierzchniowych obiektach są wstanie zapewnić natychmiastowe ciepło odczuwalne 1 sekundę po załączeniu urządzeń.

Jest to niewątpliwie zaleta która pozwala na ograniczenie do minimum kosztów zużycia energii elektrycznej. Promiennik jest bowiem pozbawiony tzw. efektu bezwładności cieplnej tzn. nie potrzebuje przykładowo godziny aby człowiek był wstanie odczuć dostarczone ciepło gdzie ogrzewanie konwekcyjne opiera się głownie na tego typu działaniu.

Następną zaletą Promienniki ciepła ciepła jest sposób jego działania, tzn. emitowane fale podczerwone nie ingerują w przepływ powietrza za czym stoi brak efektu kurzenia, zmian w wilgotności powietrza oraz brak jakiegokolwiek hałasu wydobywanego przez nasze urządzenia.

Podłączenie i montaż? Jest to kolejna korzyść przy zakupie promienników podczerwieni. Dlaczego? Wymiary samego urządzenia są zminimalizowane do minimum co pozwala na montaż w znacznej większości budynku bez ingerencji w strukturę ścian bądź szkieletu np. hali magazynowej. Dzięki zoptymalizowanej wysokości montażowej ( ~2.7m ) prawdopodobieństwo zniszczenia urządzenia np. przez wózek widłowy jest dosłownie znikome. Samo podłączenie poprzez instalację elektryczną jest znacznie wygodniejsze niżeli budowa instalacji gazowej i kanałów odprowadzenia spalin.

Zależy Ci aby ogrzewać daną powierzchnię ? Jak wiesz jest to możliwe !

Zależy Ci aby ogrzewać daną powierzchnię raz w prawym skrzydle budynku, a raz w lewym? To również jest możliwe !

Stosując statywy dostosowane do naszych urządzeń możemy bezproblemowo przenosić ogrzewanie w każde miejsce które akurat potrzebuje dostarczenia ciepła.

Najczęściej wybierane promienniki ciepła do przemysłu

Promienniki ciepła w procesie suszenia, utwardzania i wygrzewania.

Stosowanie krótkofalowych promienników ciepła w przemyśle o specjalizacji wygrzewania i suszenia powierzchni nie stanowi najmniejszych przeszkód. Oferowane przez naszą firmę promienniki ciepła wyposażone są w żarniki Gold HeLeN zapewniające skrócony czas na utwardzenie farb i lakierów w porównaniu do ogólnie stosowanych metod. Właściwości przenikania fali podczerwonej pozwalają na równoczesne suszenie farby w całej swojej objętości. Prawie zerowa bezwładność cieplna promienników maksymalne skraca czas naświetlania (ogrzewania) wybranej powierzchni. Dzięki wgłębnemu suszeniu redukuje się niekorzystny technologiczne efekt nabłonkowatości, który utrudnia odparowanie rozpuszczalników.

Logo