Skip to main content

Promiennik ciepła podczerwieni w Dream Park Ochaby

Przedstawiamy bardzo oryginalny i ciekawą możliwość wykorzystania promienników ciepła podczerwieni TERM2000. Inwestor zgłosił się do naszej firmy z potrzebą dostarczenia punktowego ogrzewania krokodyli. Krokodyle są gadami zmiennocieplnymi które generują niski poziom ciepła wewnętrznego. Zdają się one bowiem na zewnętrzne źródła w celu podniesienia temperatury ciała oraz regulują nią poprzez odpowiednie zachowania. Aby podnieść temperaturę wygrzewają się na słońcu (naturalny promiennik), następnie większość dnia spędza w cieniu lub zanurza się w wodzie. Powyższe sposoby pozwalają utrzymać krokodylom temperaturę na poziomie 30-33oC. Krótkofalowe promieniowanie podczerwone IR-A działa analogicznie do słońca. Ogrzewa bezpośrednio wszystkie rzeczy znajdujące się w zasięgu działania promienników ciepła. Promienniki nie emitują ultrafioletu dzięki czemu doskonale sprawdzają się do wygrzewania grubej i zrogowaciałej skóry pokrytej łuskami.

Inwestycja bazowała na zapewnieniu odczuwalnego ciepła w danym punkcie. Pięć klatek w których są krokodyle zostały wyposażone w promiennik ciepła podczerwieni TERM2000 Raindrop IP67. Wszystkie promienniki załączane są automatycznie(przy temperaturze poniżej 26oC) poprzez termostat Euroster 2006.


Ze względu na wysoką temperaturę powietrza w dniu robienia zdjęć i filmu promienniki nie mogły zostać włączone.

ZDJĘCIA Z REALIZACJI

FILM Z REALIZACJI

ZDJĘCIA DREAM PARK OCHABY

Dream Park to 5 hektarów czystej rozrywki dla całej rodziny. Dostępne atrakcje to: małpi gaj, park miniatur, park dinozaurów, wystawa krokodyli, kino 3D, dom do góry nogami, park linowy, sala edukacyjna i strzelnica sportowa. W momencie kiedy dzieci poddają się zabawie, rodzice mogą się udać do restauracji lub kawiarni. Dla głodomorów znajdzie się i grill.

Ilość zastosowanych promienników:

Promienniki podczerwieni TERM2000 Raindrop IP67 RCA200VRE -5 szt (karta katalogowa)
Euroster 2006

Katalogowa wartość netto zamówienia: 3700,00 zł
Katalogowa wartość brutto: 4551,00 zł
Data realizacji: Maj 2016r.

Dream Park
ul. Hodowlana 2
43-430 Ochaby Wielkie (woj. Śląskie)
www.dream-park.pl

Logo